Brnu může chybět čtvrt miliardy korun na kanalizaci, ministerstvo mu zkrátilo dotaci

Brnu hrozí, že mu bude chybět čtvrt miliardy korun na dokončení velkého projektu rekonstrukce kanalizace. Ministerstvo financí mu vytklo výběr stavebních firem a zkrátilo dotaci o pětadvacet procent. Radnice s tím nesouhlasí a chce se bránit. Pokud se jí nepodaří rozhodnutí zvrátit, bude muset peníze na dokončení projektu sehnat jinde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát města Brna - detail označení budovy | Foto: Vladan Dokoupil

Primátorův náměstek Robert Kotzian z ODS označuje výtky jako drobnosti a poukazuje na výsledek zkoumání antimonopolního úřadu v podobném případě.

„My víme, že v této oblasti už je dosaženo rozhodovací praxe Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který ve srovnatelném případě konstatoval, že se jedná o bagatelní problém,“ říká Kotzian.

Ministerstvo financí na výtkách i sankci trvá. Zvrat rozhodnutí však prý ještě možný je. „Ta korekce může být změněna Evropskou komisí na základně jednání s ministerstvem životního prostředí,“ řekl mluvčí ministerstva Ondřej Haas.

Velký projekt rekonstrukce kanalizace v několika brněnských čtvrtích je za polovinou. Průběžné financování ohroženo není. Pokud by Brno rozhodnutí nezvrátilo a nenašlo finance jinde, začaly by peníze chybět až někdy v roce 2015.

Vladan Dokoupil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme