Budoucí prvňáčky čekají v Prachaticích u zápisu také cirkusové postavy

8. a 9. února půjdou budoucí prvňáci a jejich rodiče k zápisům do základních škol v Prachaticích. Město Prachatice zřizuje tři základní školy. Ve stejném termínu ohlásila zápis do první třídy také základní škola dříve známá jako speciální, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápis do první třídy základních škol | Foto: Filip Jandourek

U zápisu děti ukážou své dovednosti a znalosti a aby je nesvazoval stres, paní učitelky pro ně chystají příjemná překvapení. Například v základní škole Zlatá stezka zvolili téma Cirkus Kvítko.

„V tomto duchu budou jednotlivá stanoviště, kde budoucí prvňáčci budou prokazovat svoje znalosti, které jsou nezbytné pro vstup do základní školy,“ říká ředitelka školy Lenka Králová a doplňuje očekávaný počet budoucích školáků.

„Podle seznamu, kde jsou uváděny děti se spádovými oblastmi, které by měly patřit k nám, je to přibližně něco přes 50 dětí plus odkladové děti. Byli bychom rádi, kdybychom mohli otevřít dvě třídy.“

V základní škole Národní v Prachaticích mohou rodiče poprvé v historii zapsat děti do 1. třídy, kde se bude vyučovat podle principů Montessori pedagogiky. V pátek se zápisy do základních škol v Prachaticích konají od 14 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 11 hodin.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme