Budoucí zdravotníci se na Brněnské přehradě učí zasahovat u simulovaných nehod

Zásah při hromadné automobilové nehodě, záchrana tonoucích či problém domácího násilí. To vše si mohou studenti středních zdravotnických škol vyzkoušet během netradičního týdenního soustředění na Brněnské přehradě. Učí se nejen teoretickým základům, ale také pomoci v náročných případech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brněnská přehrada | Foto: Ivan Holas

Například simulovaná hromadná nehoda má kromě jiného naučit budoucí zdravotníky jednat rozvážně i přes emočně vypjatou situaci.

Na místě zinscenované srážky tří aut panuje zmatek. Je slyšet křik a nářky. „Chceme dosáhnout, aby si ty děti uvědomily, co se může stát a koho prvního si mají všímat, a že opravdu ten, kdo křičí, není mrtvý,“ říká jedna z organizátorek akce Svatava Hloušková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočila redaktorka Gabriela Grmolcová

I když vše je jen „jako“, studentka Lenka ze zdravotnické školy ve Žďáru nad Sázavou přiznává, že stres prožívala. „Nějaký stres vevnitř byl, ale musíme zachovat chladnou hlavu, abychom to zvládli,“ poznamenává Lenka. „To je ideální, abychom si to nazkoušeli,“ dodává.

To je také účel celého soustředění. „Oni v rámci teoretické průpravy a těch praktických cvičení v učebnách si to nacvičí a teď nám mají ukázat, čeho dosáhli a co jim zůstalo v hlavách a co jsou potom schopni použít v praxi,“ uzavírá Hloušková.

Gabriela Grmolcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme