Budoucnost ústecko-orlického nádraží je nejistá

Oslava záchrany historické budovy ústecko-orlického nádraží byla možná předčasná. Stavba unikla demolici, protože se z ní stala kulturní památka. Teď se ale její zastánci obávají, že se pro ni nenajde uplatnění a časem stejně zchátrá. Občanské sdružení "Nádraží nedáme" se proto snaží zabránit správci tratě, aby nedaleko vybudoval nové odbavovací místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní nádraží v Plzni | Foto: Monika Červená

„Stavba odbavovací haly je naprostý a holý nesmysl, není vůbec potřeba, pakliže by současná historická budova byla rekonstruována, může nabídnout stejně komfortní zázemí, možná i komfortnější,“ říká Martin Kadrman předseda občanského sdružení Nádraží nedáme!

Přehrát

00:00 / 00:00

Budoucnost ústecko-orlického nádraží je nejistá.mp3

„Nejednalo by se pouze o drobné odbavovací místo, má být zastřešena plocha o tři sta metrech čtverečních. Vedle této plochy má být postaven technologický objekt, ve kterém budou technologie pro správu a řízení tratě, tento objekt má mít dalších šest set metrů čtverečních.“

„Pokud by se postavila odbavovací hala, tak by se tím ponížil význam historické budovy. Chceme, aby maximum cestujících byla odbaveno v této budově," dodává Petr Kadrman.

„SŽDC nemá vůbec námitky, aby byla zrekonstruována historická budova, ta by měla sloužit především cestující veřejnosti. Mohlo by tam být umístěno nadstandardní odbavení cestujících, lepší restaurace a další prodejny zajímavé pro veřejnost,“ říká Pavel Mathé ředitel Stavební správy železniční dopravní cesty.

„My pouze dáváme přednost tomu, že tyto služby zajišťují dopravci, například České dráhy a firma Rail Jet, která si toto nádraží vybrala pro zastavení svých vlaků na dráze Praha-Ostrava,“ upozornil Pavel Mathé.

Veronika Sedláčková, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme