Budova Kliniky možná nemá kolaudaci, tvrdí Stropnický. Po stavebním úřadu žádá dokumenty

Sídlo autonomního sociálního centra Klinika nebylo podle pražského zastupitele Matěje Stropnického (SZ) zřejmě nikdy zkolaudováno. Rozhodnutí o kolaudaci budovy jako zdravotnického zařízení, konkrétně plicní kliniky, je přitom argumentem úřadů pro to, aby byl objekt vyklizen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autonomnímu sociálnímu centru Klinika končí o půlnoci 2. března 2016 smlouva o výpůjčce | Foto: Filip Jandourek

Podle informací Stropnického se při otevírání objektu v šedesátých letech přišlo na to, že objekt neodpovídá technickým normám. Dosah rentgenového záření byl větší než povolená hranice. Plicní klinika údajně byla otevřena pouze v provizorním režimu.

Stropnický uvedl, že kvůli sporu o Kliniku opakovaně vyzýval radnici Prahy 3 i stavební úřad příslušné městské části, aby mu ukázaly rozhodnutí o kolaudaci budovy. Neúspěšně. Na radnici Prahy 3 se proto písemně obrátil s oficiální žádostí jeho tajemník.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových odmítl v polovině února prodloužit aktivistům výpůjčku budovy. Důvodem bylo upozornění stavebního úřadu Prahy 3, že stavba byla zkolaudována jako plicní zdravotnické zařízení, a jiné využití je tudíž nelegální.

Podle Stropnického ale objekt nikdy zkolaudován nebyl a argumentace Stavebního úřadu je mylná. Jednání úřadu označil za svévolné a protiprávní.

V budově bývalé polikliniky na pražském Žižkově už sedmým dnem nelegálně přebývají aktivisté. Smlouva se státem o pronájmu budovy jim vypršela minulou středu. Problém v úterý měli řešit na mimořádném jednání zastupitelé městské části Prahy 3, ale nakonec nejednali.

 

oficiálně požádal žižkovský úřad o předložení kolaudačního rozhodnutí objektu Klinika. Historka nikdy nezkolaudované...

Zveřejnil(a) Matěj Stropnický dne 9. březen 2016

Kauza centrum Klinika | Foto: Český rozhlas

ČRo, Filip Harzer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme