Byly dlouho nezaměstnané, pak se rozhodly péct pečivo pro psy

Úřady práce dnes přišly s informací, že v prosinci počet nezaměstnaných v Česku náhle vzrostl na 8,6 procenta. Milada Sedláčková a Dagmar Netolická z Českých Budějovic se ve svých 42 letech staly také nezaměstnanými. Obě propadly depresím a ztrácely naději na uplatnění. Nakonec se ale karta obrátila. Milada a Dagmar si založily živnost, začaly péct pečivo pro psy a znovu vydělávají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jezevčík | Foto: Fotobanka Stock.xchng

„Napadlo nás nejdříve, že bychom si otevřely cukrárnu. Z toho sešlo ve chvíli, kdy jsem se rozhodla, že bych si udělala výuční list na cukrářku. Navštívila jsem jednu školu a pan ředitel této školy mě z toho trošku zrazoval. Řekl mi, že na to, aby člověk uspěl v cukrařině, by musel dělat něco, co nikdo jiný nedělá. Řekl mi, že kdyby on začínal sám, že by pekl pro psy,“ popisuje Milada.

Peče nejen pamlsky, ale i dorty pro psí oslavence. I tady musí zapojit svou fantazii a také si vyslechnout přání chovatele. Každý pes má totiž rád něco jiného. „Vždycky je to na předběžné dohodě s majitelem psa,“ říká Milada.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celou reportáž Jitky Cibulové Vokaté

Pro všechny nezaměstnané mají Milada Sedláčková a Dagmar Netolická následující vzkaz: „Pozitivní přístup je ohromně důležitý a také je dobré, když si člověk najde někoho, s kým si o tom může popovídat. Člověk asi musí vždycky upadnout na nějaké dno, aby se mohl odrazit a mohl jít zase dál.“

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme