Bývalý nejluxusnější módní dům v Ostravě jde do dražby

Býval to luxusní dům módy, který Ostravě dělal nejlepší možnou reklamu. Dnes je z budov Ostravici-Textilie chátrající ruina, o kterou nestojí majitel, město ani soukromí investoři. Právě ti by ale mohli její osud změnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zašlou slávu připomínají už jen nápisy...

Zašlou slávu připomínají už jen nápisy... | Foto: F. Tichý

Prvorepublikový skvost vlastník nabídl k prodeji ve veřejné dražbě. Stačí ‚maličkost‘, zaplatit bezmála 158 milionů korun. Tedy cenu, za kterou u stejné aukční síně pořídíte čtyři zrekonstruované činžovní domy v centru města.

Nejvyšší nabídka? Zatím nebyla učiněna, stojí na stránkách internetové aukční síně, která má v nabídce i památkově chráněnou Ostravicu-Textilii.

Přehrát

00:00 / 00:00

O osud módního domu se zajímá redaktorka Kateřina Daňková

„Je mi líto, že se staré domy neopravují. To byl luxusní dům, i když na cenu docela levný,“ vzpomíná paní Jarmila, která by si přála, aby se domy konečně dostaly do dobrých rukou. To její vrstevnice Božena má radikálnější recept. „Jsem pesimista a jsem pro dynamit,“ říká.

Nejčernější scénář, tedy demolice, ovšem Ostravici reálně hrozí. V plánech ji má současný majitel z firmy Amádeus Real. Mnohem rychlejší ale může být počasí.

„Tím, že je zase mráz, budova Ostravice je stále poškozována tím, že ji nikdo neopravuje a není o ni postaráno,“ upozorňuje Lukáš Černohorský z petičního výboru, který v Ostravě bojuje za záchranu vzácných budov.

Svým podpisem už ho podpořilo téměř 6,5 tisíce lidí. Jestli se ale najde i někdo, kdo by Ostravicu koupil a opravil, bude jasné do dnešní 14. hodiny, kdy končí první kolo dražby.

Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme