Bývalý ředitel liberecké policie Miroslav Dvořák dostal 18měsíční podmínku

Krajský soud zmírnil trest bývalému řediteli liberecké policie Miroslavu Dvořákovi, který byl obžalovaný z pěti trestných činů. Nově mu uložil osmnáctiměsíční trest s podmínkou na tři roky a zákaz činnosti u policie na pět let. Dalšími třemi trestnými činy se znovu bude zabývat okresní soud. Dvořákovi za ně hrozí až osm let nepodmíněně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud, jednací síň (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Okresní soud se dostatečně nevypořádal s námitkami Miroslava Dvořáka, odůvodnil zmírnění rozsudku soudce Jiří Malinovský. Státní žalobce Radim Kadlček jeho rozhodnutí respektuje.

„Částečně byl rozsudek potvrzen, to znamená, odsouzení je v právní moci. V této části jsem spokojen. V té zbývající části došlo k vrácení věci k novému projednání nalézacímu soudu. Toto rozhodnutí respektuji,“ potvrdil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Eva Malá sledovala soud s bývalým ředitelem liberecké policie

U okresního soudu se tak například bude znovu projednávat přijetí úplatku, obvinění z ponechání stotisícového sponzorského daru, z používání služebních vozů pro soukromé potřeby a využívání pracovníků údržby při stavebních pracích na domě a v rekreačním středisku policie ve Starých Splavech.

Advokát policejního ředitele Eduard Bruna zatím neví, jestli podají dovolání k Nejvyššímu soudu.

„Rozhodnutí odvolacího krajského soudu je vysoce profesionální. Co se týče výsledku, to se musí vyjádřit klient. Klient tady není. Jaký mi dá pokyn, podle toho se musím zachovat,“ vysvětlil.

Také tři kolegové bývalého policejního ředitele si vyslechli rozhodnutí soudu. Josef Šůma byl opakovaně zproštěn rozsudku.

Údajným proviněním někdejšího šéfa dopravního inspektorátu Miroslava Valáška a bývalého vedoucího oddělení obecné kriminality v Liberci Miroslava Kučery se znovu bude zabývat okresní soud. Oba policisty předtím potrestal podmíněně.

Eva Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme