Bývalý šéf policejní inspekce Šoulej podle soudu podvod nespáchal

Krajský soud v Plzni dnes zprostil bývalého šéfa západočeské Inspekce ministra vnitra Miroslava Šouleje a další dva muže obžaloby z podvodu. Podle obžaloby Šoulej v roce 2008 plánoval spolu s dalšími dvěma muži podvod při prodeji činžovního domu v Karlových Varech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústavní soud. Ilustrační foto.

Ústavní soud. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Ruskou podnikatelku údajně chtěli připravit o miliony korun. Obžalovaným hrozilo až deset let vězení. Podle soudu se ale nepodařilo prokázat, že se skutek skutečně stal. Dalšími obžalovanými byli kazašský podnikatel Amanžol Naratauov a Karel Janda.

Celý případ souvisí s prodejem činžovního domu v Karlových Varech. Ten patřil firmě, v níž byl jednatelem Naratauov. Činžák chtěla koupit firma s ruskými vlastníky prostřednictvím realitní firmy s jednateli Šoulejem a Jandou.

Ruská firma zaplatila na rezervačních poplatcích 15 milionů korun, později ale od koupě odstoupila. Obžalovaní jí vrátili jen část peněz. Podle státní zástupkyně vypracovali plán, jehož cílem bylo vylákat rezervační poplatky, a ty nevrátit. To se ale podle soudu nepodařilo prokázat.

Miroslav Šoulej z funkce u policie odešel v roce 2006 po kritice za vyšetřování policejního zásahu na CzechTeku 2005 v Mlýnci na Tachovsku.

Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme