Bývalý soudce za krádež potrestán nebude, dál se musí léčit na sexuologii

Bývalý pražský soudce, který odcizil peněženku nezletilému středoškolákovi, do vězení nepůjde. Muž okradl chlapce vlivem sexuální deviace, teď musí docházet na léčbu. Pravomocně o tom rozhodl odvolací Krajský soud v Praze. Zamítl přitom odvolání státní zástupkyně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapsáři - ilustrační foto. | Foto: Městská policie Bílina

Žalobkyně požadovala, aby soud muži přiznal vinu také z přisvojení platební karty.

Předseda odvolacího senátu Ladislav Koudelka to však odmítl a dal za pravdu prvoinstančnímu soudu.

„To, že se zmocnil peněženky poškozeného, bylo způsobeno jeho poruchou sexuální orientace,“ konstatoval soudce.

Státní zástupkyně se k rozsudku nevyjádřila. „Je pozitivní, že řízení je skončeno,“ uvítala verdikt obhájkyně Monika Čírtková, která žádala podmínečné zastavení trestního stíhání.

Podle advokátky by klient souhlasil i s nepříznivým rozsudkem. Řízení prý komplikovalo jeho léčbu, kterou má dokončit v prosinci.

Krádež se stala letos 17. února odpoledne v přeplněném autobusu jedoucím ulicí K Barrandovu. Soudce si tam vyhlédl neplnoletého mladíka, který doprovázel spolužačku při návratu ze školního výletu.

Ze zadní kapsy batohu mu vytáhl peněženku se dvěma korunami, několika stravenkami, platební kartou a různými doklady. Student si krádež obratem uvědomil, za zlodějem vystoupil v zastávce Nový Slivenec a vyzval ho, aby mu peněženku vrátil. Poté společně počkali na policii.

Podle pravomocného verdiktu by byl jakýkoliv trest nadbytečný vzhledem k tomu, že se bývalý soudce doznal, rezignoval, uhradil škodu a začal se léčit.

ČTK, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme