Bývalý tajemník znojemské radnice půjde za zpronevěru a podvod na rok do vězení

Bývalý tajemník znojemské radnice Vladimír Krejčíř má jít za zpronevěru a podvod na rok do vězení. Musí taky zaplatit stotisícovou pokutu. Rozhodl tak brněnský krajský soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý tajemník znojemské radnice Vladimír Krejčíř | Foto: Zuzana Kopuletá | Zdroj: Český rozhlas

Podmíněný trest pak uložil podnikateli Zdeňku Novotnému, který Krejčíře uplatil 40 tisíci, aby mohl dokončit zakázku na výrobu dřevěného stánku pro město.

Podle soudu ale tajemník neměl na přidělování zakázek vliv. Původní obžaloba z korupce se tak neprokázala. Bývalý tajemník Krejčíř stále tvrdí, že je nevinný.

„Soud přehlédl, že jsem řekl, že jsem si žádné peníze neponechal a 40 tisíc nebyl úplatek, ale byla to reklamace na moje zkažené dveře. Z 80 tisíc, které jsem zaplatil, jsem mohl celou zakázku vrátit, ale podle mého názoru jsme se domluvili na vrácení 40 tisíc a dneska to mám k přítěži,“ řekl Krejčíř.

Obžaloba původně bývalého znojemského tajemníka vinila z ovlivňování veřejných zakázek a přijímání úplatků ve výši bezmála dva miliony korun. Za to mu hrozilo až 12 let vězení. Rozsudek ještě není pravomocný.

Vlasta Gajdošíková, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme