Bývalý voják hledal na internetu děti na sex. Rodičům za něj dával peníze

Kriminalisté z Vysočiny po roce odkryli závažný pedofilní případ. Díky udání jedné matek se jim podařilo dopadnout třiačtyřicetiletého vysloužilého vojáka, který měl znásilnit a nebo se pokusit znásilnit několik dětí. Navíc údajně za dohledu jejich rodičů, kterým za sex s jejich dětmi nabídl peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie | Foto: Jan Rosenauer

Muž zhruba od roku 2009, kam až sahají důkazy policistů, pomocí sociálních sítí a seznamek na internetu kontaktoval matky malých dětí. Jednalo se i o děti od jednoho a půl měsíce věku. Právě tolik bylo jedné z obětí dokonaného znásilnění, kterému matka za úplatu 500 korun sama přihlížela v autě.

Druhý případ byl, když 43letý pedofil donutil pomocí webkamery jiného muže znásilnit svou devítiletou příbuznou.

Pedofila se podařilo dopadnout díky ženě z Jihlavy, kterou kontaktoval na sociální síti, kde byla vyfocená se svým dvouletým chlapečkem. Tak dlouho jí nabízel peníze za sex s ním, až ho udala na policii.

Rozjel se kolotoč pátrání, který odhalil, že v některých případech nabízené částky dosahovaly desetitisícových položek.

Mnohé matky, ví se i o jedné chůvě, si na poslední chvíli prodej dítěte na sex rozmyslely, a to často téměř před samotným činem, kdy jim muž začal podávat alkohol nebo jiné omamné látky.

Pedofilovi, který pochází ze západních Čech, ale rodiče – zejména ty sociálně slabé – kontaktoval po celé republice, hrozí 5 až 12 let vězení. Stejný postih padne i na rodiče, kteří u znásilnění asistovali. V případě dítěte mladšího dvou měsíců jej sociální pracovníci matce odebrali.

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme