Čáslavští zastupitelé rozhodli o omezení hazardu ve městě

Zastupitelé Čáslavi souhlasí s omezením hazardu. Přijali vyhlášku, podle které mohou být ve městě výherní hrací automaty v provozu pouze 4 hodiny denně, konkrétně od 16 do 20 hodin. Nová vyhláška měla původně platit od nového roku. Zastupitelé ale nakonec souhlasili s tříměsíčním odkladem její účinnosti a bude tak platit od dubna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostel sv. Petra a Pavla v Čáslavi

Kostel sv. Petra a Pavla v Čáslavi | Foto: Jiří Zahradník

„Chtěli jsme vyjít vstříc připomínkám provozovatelů heren, i vzhledem k jejich závazkům, které mají ke svým dodavatelům. Měli čas přizpůsobit se těmto novým podmínkám. Je tam lhůta přes 3,5 měsíce, aby si svoje záležitosti uspořádali tak, aby jim to vyhovovalo pro jejich provoz,“ vysvětlil čáslavský místostarosta Jiří Havlíček.

Už teď proti vyhlášce ale majitelé a provozovatelé čáslavských heren protestují. Patří k nim i Pavel Šustr. Podle něj je přijatá vyhláška pro tamní podnikatele likvidační:

„My to potřebujeme alespoň do 22 nebo do 23 hodin, protože ve 20 hodin lidé teprve začínají hrát a je konečná. Musíte jim to vypnout ze zásuvky a je to hotové. Tam žádnou budoucnost nevidím. Nemá cenu automaty přihlašovat. Za minulý rok jsem městu Čáslav zaplatil 360 000 korun. Teď nebudou mít nic.“

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme