Část jižní Moravy zůstává dál bez plánovaných protipovodňových opatření

Ani šestnáct let po tisícileté vodě, která postihla jižní Moravu, nejsou dokončena všechna původně plánovaná protipovodňová opatření. Chybí v některých menších obcích a městech a to především tam, kde se nepodařilo získat od majitelů pozemků souhlas ke stavbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protipovodňová hráz | Foto: Roman Verner

Povodí Moravy má na stole projekty za asi 800 milionů korun, které chce dokončit do šesti let. Jsou mezi nimi například ochranné hráze v Pohořelicích, Břeclavi a Znojmě a opravy přehrad.

Jak ale upozorňuje technicko-provozní ředitel Povodí Moravy Mojmír Pehal, všechny plány se nakonec uskutečnit nejspíš nepodaří.

V současné době podle jeho slov ministerstvo zemědělství vypracovává podmínky třetí etapy dotačního programu povodňové prevence.

„Čili my v téhle chvíli nevíme, jak bude postaveno financování tohoto dotačního programu, jaká tam bude spoluúčast, jak se bude řešit efektivita, jaký poměr té efektivity ekonomicky bude nastaven,“ upřesňuje.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme