Část linky C pražského metra mezi stanicemi Muzeum a Roztyly se na tři dny uzavřela

Od pátečního večera až do pondělí nejezdí část linky C pražského metra mezi stanicemi Muzeum a Roztyly. Znovu se vlaky rozjedou až v úterý. Dopravu na přerušené trase zajišťují náhradní autobusy XC. Během třídenní výluky se vymění dvě výhybky ve stanici Pražského povstání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výluka části pražského metra C | Foto: Michaela Vydrová

Výluka začala v pátek před 20. hodinou, vlaky na trať vyjedou opět až v úterý 7. dubna.

Kromě výluky na trati mezi stanicemi Muzeum a Roztyly, kterou bude suplovat autobusová doprava XC, by měli cestující ve stejném termínu počítat také s omezením provozu mezi stanicemi Roztyly a Háje.

Přehrát

00:00 / 00:00

O omezení provozu na lince C pražského metra se zajímal redaktor Jan Charvát

Tam po dobu výluky pojedou jen dva vlaky, a to kyvadlově, tedy po každé koleji pouze jeden vlak tam i zpět.

Podrobnosti o omezeních se mohou cestující dozvědět z webu dopravního podniku nebo od pracovníků v reflexních vestách, kteří budou u stanic dotčených výlukou stát vždy od půl deváté ráno do osmi do večera.

Důvodem výluky je výměna výhybek ve stanici Pražského Povstání, kromě toho se budou montovat nové pražce a také se bude měnit štěrk.

„Vytěží se starý znečištěný a rozrušený štěrk až na podkladní betonovou desku, ta se vyčistí, opraví se odvodňovací systém, celá ta deska se napenetruje a pak se začne navážet nový štěrk, do něj se nakladou nové pražce, položí se kolejivo, seřídí se výhybky,“ přiblížil Zdeněk Rampa, vedoucí odboru řízení provozu dopravního podniku.

Výluka části pražského metra C | Foto: Michaela Vydrová

Na místě bude pracovat až 60 lidí a pro vyvážení materiálu použijí dělníci i bagr.

„Celá tato akce spadá do průběžné výměny výhybek uložených ve štěrkovém loži. Vždy si vybíráme termín, který je spojen s přilehlým státním svátkem tak, aby dopad na cestující veřejnost byl pokud možno minimalizovaný,“ dodal Zdeněk Rampa.

Další uzavírku metra plánuje dopravní podnik na červenec, to vymění celkem čtyři výhybky ve stanici Háje. Na Jižní Město tak opět pojedou náhradní autobusy.

kov, Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme