Část trasy A pražského metra o víkendu nepojede, dopravu zajistí tramvaje

Části trasy A pražského metra čeká v následujících třech dnech výluka. Důvodem je výměna dvou výhybek, které ve stanici Želivského fungují už od roku 1980. Náhradní dopravu mezi stanicemi Depo Hostivař a Náměstí Míru zajistí tramvaje označené jako XA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Začala třídenní výluka na celé lince metra A | Foto: Filip Jandourek

Stejně jako v případě předchozích výluk nasazuje dopravní podnik informátory v reflexních vestách.

„Po dobu výluky bude v dotčeném úseku připraveno každý den mezi 9. a 19. hodinou připraveno přibližně 12 informátorů, kteří poradí cestujícím nejen v češtině, ale samozřejmě i v angličtině,“ říká mluvčí podniku Jiří Štábl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Část trasy A pražského metra o víkendu nepojede. Podrobnosti o výluce zjišťoval Jan Charvát

Na informátory se podle zkušeností z minulých výluk obrací hodně lidí, a to hlavně na důležitých uzlových stanicích, kde se přestupuje z příměstských autobusů na metro.

Právě takovým místem je i Depo Hostivař, odkud pojedou o víkendu tramvaje XA. Jejich trasa bude začínat na Bruselské a pokračovat přes I. P. Pavlova, Želivského a Strašnickou na Nádraží Strašnice.

„Náhradní tramvajová linka XA bude jezdit v intervalu přibližně sedm až deset minut. Ostatní tramvajové linky by měly jezdit podle jízdních řádů, které odpovídají příslušnému dni,“ doplňuje Jiří Štábl.

Schéma přerušení provozu metra na trase A | Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Podle něj se při výměně výhybek přesunou stovky tun štěrku, několik desítek dělníků také umístí nové dřevěné pražce a kolejnice. Metro mezi Náměstím Míru a Depem Hostivař se znovu rozjede v úterý ráno.

Podle dopravního podniku jde o poslední uzavírku metra v letošním roce. V říjnu se kvůli výměně výhybky přerušila doprava v centru mezi Hlavním nádražím a Budějovickou, minulý víkend se pak napojovala část nové trasy A a metro nejelo mezi Dejvickou a Muzeem.

Martin Hromádka, Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme