Část vojenského prostoru Březina by mohla přejít do správy Olomouckého kraje

Otázky budoucnosti Vojenského výcvikového prostoru Březina na Olomoucku dnes budou projednávat ministr obrany Alexandr Vondra se zástupci Jihomoravského a Olomouckého kraje. Ministr by měl představitelům krajských i obecních samospráv představit další záměry s redukcí vojenského území.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojenský prostor, vyskonapěťový plot | Foto: Ladislav Lahoda

Podle náměstka olomouckého hejtmana Pavla Horáka by Olomouckému kraji měla připadnout významná část území.

„Bude nás zajímat, jak se celá věc bude řešit protokolárně, protože v současné době v tom území, které má armáda, vykonává například státní správu armáda sama, to znamená jakékoliv inspekční věci kolem životního prostředí. A nás bude zajímat v případě toho převodu, jak se protokolárně zabezpečí stav životního prostředí, vůbec stav toho území a také majetkoprávní záležitosti, jestli tam zůstanou stejní vlastníci nebo jestli tam dojde ke změně,“ řekl Pavel Horák.

Doplnil, že vlastníky jsou většinou vojenské lesy. Zmínil také otázku komunikací, konkrétně zda budou převedeny také silnice.

Alena Vykydalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme