Částečná výhra, nebo neúspěch? Roudnická nemocnice zavře dvě oddělení

Podřipská nemocnice v Roudnici nad Labem uhájila v boji s největší zdravotnickou pojišťovnou dvě ze čtyř oddělení na dobu pěti let. Ze 170 akutních lůžek zůstanou podle dohody lůžka na chirurgii a interně. Gynekologii a porodnici, která od září pro nedostatek lékařů nefunguje, i dětskému oddělení pojišťovna smlouvu na další roky neprodlouží. Zánikem pediatrie zřejmě přijde Roudnice i o dětskou pohotovost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisíce lidí demonstrovaly za zachování nemocnice v Roudnici nad Labem

Tisíce lidí demonstrovaly za zachování nemocnice v Roudnici nad Labem | Foto: Gabriela Hauptvogelová

„Je to spíš částečná výhra než prohra, světýlko na konci tunelu,“ hodnotí poslední jednání s pojišťovnou ředitel nemocnice Josef Krajník.

Těm, kteří chtěli Podřipskou nemocnici odepsat úplně, vzkazuje přímo z lůžka pacient Petr Burda ze Štětí: „To by byla fakt největší blbina, co kdo vymyslel.“

Jakou chybou by zrušení bylo, dokládá loňskými čísly vrchní sestra chirurgie Jana Bezděková. „Provedli jsme neuvěřitelných 1537 operací, hospitalizovali jsme 2200 pacientů,“upozorňuje.

Někteří lidé na internetu však považují výsledek jednání spíš za neúspěch. Jeden z nich dokonce přirovnal nemocnici k oškubané huse.

Petici za zachování Podřipské nemocnice podepsalo loni přes 14 tisíc lidí, tisíce jich demonstrovaly na roudnickém náměstí. Koncem ledna má o nemocnici ještě jednat senát.

Miroslav Zimmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme