Části obyvatel Náměšti nad Oslavou vadí hluk z letecké základny vrtulníků

Počet helikoptér v Náměšti nad Oslavou narůstá. Bude jich dvakrát tolik. Toto úterý na letiště dosedlo prvních devět transportních vrtulníků z Přerova, které v Náměšti zůstanou už natrvalo. V průběhu následujících dnů a týdnů k nim přibude dalších devět. Jiný typ strojů dělá jiný hluk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přílet helikoptér Mi 117 do Náměště | Foto: Michal Malý

„Hluk je tady opravdu z více zdrojů než jen z vrtulníků,“ říká Jarmila Hrdličková, obyvatelka Studence, který leží přímo ve vzletové dráze náměšťského letiště. Na vše se ale snaží dívat racionálně a s nadhledem.

„Předtím tady létaly ruské stíhačky, taky si lidé zvykli, tak si zvyknou asi i na ty vrtulníky. A zase zrušení letiště by znamenalo ztrátu pracovních míst, všechno souvisí se vším,“ soudí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Co říkají obyvatelé Náměšti na další vrtulníky, zjišťoval reportér Michal Malý

Přistání vrtulníků z Přerova ohlásila na letišti Náměšti siréna. Celkem se do Náměště ze zanikající základny v Přerově přemístí 18 transportních helikoptér.

Počet vrtulníků tak v Náměšti vroste na dvojnásobek. Zatím jich toto úterý přistálo devět, další budou následovat v příštích dnech a týdnech.

Zdaleka ne všichni obyvatelé okolí letiště však berou působení helikoptér a činnost letiště tak smířlivě.

Nejvíce si stěžují lidé v Popůvkách, kteří prakticky sousedí s letištní dráhou. Dvě důchodkyně, paní Marie a paní Anna, říkají, že nejvíce to odnášejí malé děti.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme