ČD zlevňují od března jízdenky, v Plzeňském kraji se sleva bude týkat šesti úseků

Za cestu vlakem od zítra někteří cestující ušetří. České dráhy totiž od 1. března zavádí 25procentní slevu na 44 regionálních tratích v republice. Jedná se o málo vytížené a výrazně ztrátové úseky. Levnější jízdenky budou od zítra také na šesti tratích v Plzeňském kraji.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Změna koleje se týká všech vlaků mezi Břeclaví a Bohumínem

Změna koleje se týká všech vlaků mezi Břeclaví a Bohumínem | Foto: Ivan Holas | Zdroj: Český rozhlas

Zlevněním jízdenek na málo vytížených tratích chtějí České dráhy přilákat cestující na železnici a přispět k zachování provozu na těchto tratích i v budoucnosti. Nová 25porcentní sleva se týká klasických obyčejných jízdenek a to jak jednosměrných, tak i zpátečních.

V Plzeňském kraji se sleva bude týkat šesti úseků. Levnější jízdenky budou například mezi Borem a Svojšínem na Tachovsku.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novinkách na železnici v Plzeňském kraji natáčel redaktor Lukáš Milota.

„Dále to budou Kralovice - Rakovník, tam je přesah do Středočeského kraje, pak jde o trať Poběžovice - Staňkov, tady už sleva vlastně byla, ale byla pouze v úseku Staňkov - Horšovský Týn a teď je trať tedy prodloužena. Další tratí je Tachov – Domažlice, Domažlice – Klatovy a Nepomuk - Blatná, kde je přesah do Jihočeského kraje,“ přiblížila mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Při výběru tratí, kde bude nová sleva, platila podle ní určitá pravidla. „Nádraží ve vesnicích jsou někde na kraji nebo někde i mimo a cestující se pak snaží využívat autobusy, které jim třeba staví přímo na návsi. Na tratích, kde je souběh s autobusovou dopravou, pak vítězí ta autobusová. Takže jsme vybírali tratě, kde je cestujících relativně nejméně,“ přiblížila.

Připomněla, že železnice tak trochu čelí tomu, co podle ní předci mysleli dobře, aby vlaky byly dostupné pro co nejvíce vesnic. „Ale v současné době žijeme rychleji a jsme také trochu línější a nechce se nám na nádraží někam dál chodit,“ dodala.

Na jedné z tratí Plzeňského kraje ale cestující naopak o slevu přijdou. „Sleva na trati Domažlice - Klatovy už byla. Nové je to, že naše nabídka neplatí pro samostatné jízdy Janovice nad Úhlavou - Klatovy,“ upřesnila mluvčí českých drah.

Od března bude do Plzeňského kraje také častěji zajíždět Pendolino. Zatímco dosud rychlovlak zastaví v Plzni dvakrát týdně, nově to bude šestkrát za týden.

Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme