Celorepublikovou kadeřnickou soutěž v Sušici vyhrál tým z učiliště ze Stoda

Budoucí kadeřnice a kadeřníci se včera utkali v soutěži Glamour 2014. Už podesáté ji pořádala střední odborná škola a učiliště v Sušici. Zatímco v minulých ročních připravovali studenti například účesy pro svatbu budoucnosti nebo pro prvorepublikový ples, zadáním letošního ročníku byl originální účes pro tanečníky tanga.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celorepubliková kadeřnická soutěž v Sušici – vítězný tým | Foto: Jitka Englová

Na rozdíl od jiných kadeřnických soutěží se v Sušici o přízeň porotců neucházejí jednotlivci, ale týmy, které mají za úkol vytvořit pánský i dámský účes.

„Připravuje se zároveň model a modelka. To znamená, že porota posuzuje celý pár. Jiné soutěže probíhají tak, že soutěžící mají buď jenom jednu modelku, nebo jednoho modela. Tady jde o spolupráci,“ vysvětluje organizátorka Pavla Skýpalová.

Letos zvítězil tým ze středního odborného učiliště Domažlice, místo poskytovaného vzdělávání Stod, ve složení Petra Halamková a Andrea Váňová.

„Inspirovaly nás časopisy a co se tak na tango nosí. Připravovaly jsme se od začátku září. Postupně jsme zkoušely nějaké účesy a pak jsme vybraly ten, který se nám líbí, a ten jsme zkoušely pořád dokola,“ přibližuje Andrea Váňová, která měla na starosti dámský účes.

Přehrát

00:00 / 00:00

V kadeřnické soutěži Glamour 2014 pořádané v Sušici se utkalo 12 týmů z devíti škol z celé republiky. Vytvářely účesy pro tanečníky tanga

Vytvořila ho na modelce Romaně Plačkové a postarala se i o její nalíčení. Dívka musela trpělivě sedět asi měsíc, než se vše podařilo natrénovat. „Dá se to vydržet, ale vlásenky docela bolí,“ svěřuje se.

Soutěžící měli na vytvoření účesu 90 minut. I když porota nehlasovala jednohlasně, podle Milana Kotlara odvedl vítězný tým vynikající práci.

„Už když jste se na ně podívali, vzbuzovali ve vás pocit tanga. Navíc tam opravdu byla ta čistota práce, jak u střihu u pánského, tak i u dámského výčesu,“ říká porotce.

V Sušici se utkalo 12 týmů z devíti škol z celé republiky. Druhé skončily budoucí kadeřnice ze Strakonic, na třetím místě pak tým z Dačic.

„Záleží na kvalitě práce, na nápadu, na čistotě, na provedení a na složitosti účesu. Samozřejmě dojem dělá i to, jak zapůsobí modelka, jak jsou sladění jako pár. Takže to hodnotíte spíš pocitem a v rámci toho, jestli je práce odvedená na 100 procent,“ shrnuje kritéria Kotlar.

Celorepubliková kadeřnická soutěž v Sušici | Foto: Jitka Englová

Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme