Celozávodní dovolenou ve Škodě Auto pocítí v Mladé Boleslavi především obchodníci

Zaměstnancům největší české automobilky Škoda Auto dnes začíná dvoutýdenní dovolená. Utichnou nejen stroje a výrobní linky, ale i celá Mladá Boleslav. V ulicích, obchodech i na úřadech více než 45tisícového města je liduprázdno. Celozávodní dovolená je plánována dlouhodobě dopředu a vyplývá z kolektivní smlouvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladá Boleslav v době škodovácké dovolené (16) - areál Škoda Auto - brána č. 7 | Foto: Jana Huzilová

Dovolenou zaměstnanců automobilky nejvíce pocítí podnikatelé a živnostníci. „Nechodí tolik lidí samozřejmě, prodejny jsou uzavřené. Tak my si taky bereme dovolenou, snažíme se to využít v tomhle čase,“ vysvětlují.

Omezí se také provoz městské hromadné dopravy. Jízdní řády autobusů tradičně prořídnou ještě více, než je během prázdnin běžné.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Jana Huzilová přiblížila, co čeká Mladou Boleslav v době dovolené zaměstnanců Škoda Auto

V samotném závodě dochází k opravám a letos se budou podle vyjádření vedení firmy modernizovat a rozšiřovat kapacity všech tří výrobních závodů automobilky.

Škodováckou dovolenou využije k opravám i největší výrobce tepla pro Mladou Boleslav, firma Ško-energo.

Letos se ale obyvatelé ve městě automobilů nemusejí obávat, že jim jako v minulých letech týden nepoteče teplá voda. Obyvatelé Mladé Boleslavi podle vedení společnosti odstávky a opravy strojů nijak nepocítí.

Do práce nastoupí zaměstnanci největší české automobilky v pondělí 13. srpna.

Jana Huzilová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme