Celých 24 hodin se budou Olomoučané střídat ve čtení z Bible

Olomoučané se dnes a zítra mohou zapojit do 24hodinového čtení Bible. Právě jím dnes odstartuje první ročník uměleckých performancí nazvaný Paschalia olomucensia. Akce je organizována u příležitosti cyrilometodějského jubilea - 1150. výročí příchodu svatého Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Jeho součástí jsou koncerty, divadelní představení i výstava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olomoucká radnice - kaple | Foto: Aleš Spurný

Z Bible - knihy knih, která po celém světě spojuje mnoho věřících, dnes budou číst Olomoučané, a to celých 24 hodin.

Začnou krátce před 17. hodinou a číst budou nepřetržitě, tedy i celou noc. A sice na netypickém místě, které bývá obvykle veřejnosti uzavřeno - v kapli svatého Jeronýma v olomoucké radnici.

Přehrát

00:00 / 00:00

O čtení z Bible informovala redaktorka Radka Kvasničková.

Ke čtení bude potřeba hodně dobrovolníků, zájem je ale velký.

„Je to kolem 180 až 190 lidí. Za hodinu se vystřídá asi šest účastníků. Hlásí se celé rodiny, že by chtěly číst, i lidé bez vyznání. Hlásí se nejen katolíci, ale i pravoslavní bratři, kteří měli zajímavý dotaz – jestli mohou číst úryvek ve staroslověnštině, což jsme samozřejmě přivítali,“ říká jeden z organizátorů Josef Kořenka.

Pokud si budete chtít čtení jen poslechnout, jste samozřejmě vítáni a zůstat můžete tak dlouho, jak jen budete chtít.

V Olomouci tak vlastně navazují na projekt, který začal v Římě, v České republice se z Bible četlo například v Praze nebo v Uherském Brodě. Čtení z Bible bude slavnostně zahájeno v 16:45 hodin za účasti primátora Martina Novotného i arcibiskupa Jana Graubnera.

První ročník uměleckých performancí nazvaný Paschalia olomucensia se koná až do 29. dubna v prostorách olomouckých kostelů a kaplí.

Radka Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme