Centrum Klinika, o které bojuje komunitní centrum, získala správa železnic

Budovu v Jeseniově ulici na Žižkově, kterou nelegálně obývá Autonomní sociální centrum Klinika, získala od státu Správa železniční dopravní cesty. Informaci Českého rozhlasu - Radiožurnálu potvrdil mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka. Smlouvu strany podepsaly minulý týden, nyní bude převod zanesen do katastru nemovitostí, dodal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autonomnímu sociálnímu centru Klinika končí o půlnoci 2. března 2016 smlouva o výpůjčce | Foto: Filip Jandourek

Správa železniční dopravní cesty chce do budovy přesunout administrativní pracovníky. Jestli nechá objekt vyklidit, zatím nechtěl mluvčí Marek Illiaš komentovat.

Opuštěný dům na Žižkově obsadili aktivisté na konci roku 2014. Policie ho několikrát vyklidila, později jim ale Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových budovu na rok vypůjčil. Provozovali v něm sociální centrum. Pořádali přednášky, koncerty nebo jazykové kurzy, budovu také svépomocí opravovali.

Soud uložil centru Klinika pokutu za nedodržení předběžného opatření

Číst článek

Smlouva skončila začátkem března letošního roku. Od té doby podle správce objekt využívali nelegálně. Anonym v budově několikrát nahlásil bombu, policie ji vyklidila, ale aktivisté se tam vždy znovu vrátili.

O vyklizení budovy se s nimi úřad soudí, uložil jim více než 150 tisíc korun pokuty za její neoprávněné používání. Část už aktivisté zaplatili z příspěvků dárců.

Autonomnímu sociálnímu centru Klinika končí o půlnoci 2. března 2016 smlouva o výpůjčce | Foto: Filip Jandourek

ČTK, Filip Titlbach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme