Centrum Prahy si oddechne. V Sokolské ulici už jsou všechny pruhy průjezdné

V Sokolské ulici byl v úterý po osmé hodině večer plně obnoven provoz za křižovatkou s Ječnou ve směru z centra. Dopravu tam od noci na pondělí komplikovala havárie vody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidiči čekají v koloně až hodinu a půl. | Foto: Filip Jandourek

V pondělí a v úterý dopoledne se kvůli uzavírce tvořily až několikakilometrové kolony na magistrále, která je jednou z nejfrekventovanějších silnic v Praze a důležitou spojnicí severní a jižní části města mezi dálnicemi D8 a D1 přes centrum.

Dopravu v metropoli v úterý navíc zkomplikovaly dvě nehody nákladních aut na Pražském okruhu nedaleko Černého Mostu. I po částečném zprovoznění Sokolské ulice byl dále hustý provoz zejména na Nuselském mostě.

Pod pražskými sídlišti leží nekvalitní polská litina. Riziko havárie vodovodu je tam vyšší než v centru

Číst článek

Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana se od poledního otevření levých jízdních pruhů začala postupně vracet do běžného provozu také Legerova ulice, kde byl kvůli objížďce Sokolské dočasně zaveden obousměrný provoz.

Běz vody bylo 150 domácností

Pražské vodovody a kanalizace již v pondělí provedly průzkum geologického podloží, který ukázal, že pod levými jízdními pruhy je vše v pořádku. V jámě v pravých pruzích pak dělníci začali vyměňovat porouchané potrubí. Dodávky vody byly obnoveny v pondělí večer. Následně byla jáma zasypána a položen nový povrch silnice.

Kvůli poruše potrubí bylo bez vody zhruba 150 odběratelů v části Sokolské ulice a ulici Na Bojišti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme