Černá stavba logistického centra u Pardubic může získat povolení

Pardubická radnice otevřela cestu firmě, která v blízkosti města staví načerno obří logistické centrum. K tomu, aby společnost D+D park získala dodatečné stavební povolení, mimo jiné potřebuje od města získat klíčový pozemek v centru areálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plánek budoucího logistického centra | Foto: D+D REAL

Zastupitelé už v minulosti radním doporučili pozemek pronajmout až ve chvíli, kdy to bude poslední dokument chybějící k vydání stavebního povolení. Rada ale změnila názor.

Radní se totiž rozhodli, že už nebudou do celé věci politicky zasahovat, nechají konečné slovo na stavebním úřadu a pronájem pozemku odsouhlasili.

Primátor Jaroslav Deml (ODS) ale nepřímo připustil, že budoucí nájemce radu mírně přitlačil ke zdi. "My jsme byli osloveni ředitelem firmy DB Schenker s tím, že jedenáctého musí vydat strategické rozhodnutí pro zahraniční investory, zda stavba bude, nebo nebude pokračovat," uvedl Deml.

Velkým kritikem situace kolem černé stavby je zastupitel Miroslav Petráň (Sdružení pro Pardubice). Jednání firmy považuje za nemorální a přihlásil se i jako účastník řízení o dodatečném stavebním povolení.

"Budu se snažit celé věci nikoliv zabránit, ale dát ji na pravou míru, protože technických chyb v dokumentaci je strašně moc. Jako účastník řízení to přesně vím," podotkl Petráň

Jednatel firmy D+D Park Petr Dědek nicméně věří, že teď už stavební povolení získají. "Projekt dostal zelenou," řekl. Logistické centrum vyrůstající v lokalitě Na Zelené Louce údajně přinese do regionu až 700 pracovních míst.

Martin Hromádka, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme