Červenému kříži je 150 let. Na jihu Čech pomáhá dárcovstvím krve nebo domácí péčí

Dnes je to 150 let od schůzky zakladatelů Mezinárodního červeného kříže. Na jihu Čech si výročí připomíná Oblastní spolek Červeného kříže v Českých Budějovicích, který v regionu pomáhá zejména dárcovstvím krve.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Červený kříž | Foto: Kateřina Křenová

„Stěžejní nit, která se táhne Červeným křížem od druhé světové války, je nábor a oceňování dárců krve a potom výuka a poskytování první pomoci,“ vysvětluje ředitelka Oblastního spolku Červeného kříže v Českých Budějovicích Hana Vacovská nejdůležitější poslání této organizace.

Podpora dárcovství krve je jednou z priorit Červeného kříže. Podle Vacovské je důležitý osobní přístup k dárcům, který se právě pracovníci Červeného kříže snaží udržovat.

Na jihu Čech dále Červený kříž poskytuje domácí péči a provozuje sběrnu šatstva pro sociálně slabé.

Červený kříž patří k nejvýznamnějším mezinárodním organizacím s celosvětovou působností. Jeho základním poselstvím je pomoc obětem ozbrojených konfliktů, ochrana civilního obyvatelstva před násilím a také prosazování mezinárodního humanitárního práva.

Magdalena Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme