Červený kříž v Hradci Králové končí. Zaplacené rekondiční pobyty pro seniory se nekonaly

Výkonná rada Českého červeného kříže k 29. únoru zrušila registraci spolku v Hradci Králové. Tamní pobočka je navíc od 7. prosince v insolvenčním řízení. Od několika desítek seniorů totiž vybrala peníze na rekondiční pobyty, které se ale nekonaly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Červený kříž | Foto: Kateřina Křenová

„Bohužel loni několik desítek klientů uhradilo zálohy, ale pobyt se neuskutečnil. Zálohy nebyly dosud vráceny, ačkoli jsme pobočnému spolku uložili, aby tak učinil,“ řekl Českému rozhlasu prezident Českého červeného kříže Marek Jukl.

Hradecká pobočka podle Jukla svým konáním poškodila jméno celé organizace. Červený kříž bude chtít seniorům ztrátu vynahradit.

„V případě, že by nebyly uspokojeny jejich pohledávky v rámci insolvenčního řízení, budeme se zabývat otázkou, jak alespoň částečně zmírnit dopady, které jednání našeho pobočného spolku způsobilo,“ dodal Jukl.

Hradecký Červený kříž se potýkal s dalšími finančními problémy, kvůli kterým už dříve přišel o dotace od města i kraje. Jeho aktivity teď budou zabezpečovat sousední pobočky.

Veronika Malá, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme