Červnový požár skladu textilu v Olomouci založil někdo úmyslně, ukázaly expertízy

Rozsáhlý červnový požár skladu textilu v Olomouci byl založený úmyslně, vyplývá podle policistů z expertíz. Vyšetřovatelé proto změnili právní kvalifikaci na trestný čin obecné ohrožení. Policisté zatím nikoho neobvinili a pokračují ve vyšetřování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Olomouci hořel sklad textilu | Foto: HZS Olomouckého kraje

Sklad textilu hořel 25. června v ulici Matěje z Janova v Olomouci. Plameny zasáhly skladovací halu a třídírnu textilu o celkové ploše asi 2000 metrů čtverečních i kancelářské prostory. Nikdo nebyl zraněný.

Majitel objektu označil krátce po požáru za příčinu konkurenční boj. Pachateli hrozí podle policie 8 až 15 let vězení.

V Olomouci shořel velký sklad textilu, škoda je nejméně 40 milionů

Číst článek

U požáru, který byl oznámen půl hodiny po půlnoci, tehdy zasahovalo 12 jednotek s celkem asi 90 hasiči. Plameny dostali pod kontrolu zhruba pět hodin od nahlášení. Na místo museli přijet i pracovníci plynáren. Zastavili hlavní ventil plynového potrubí, které vede podél areálu.

Požár byl za poslední dobu jedním z největších v Olomouckém kraji. Majitel areálu škodu vyčíslil na 80 milionů korun. Přesná hodnota ale bude známá až po dalších posudcích.

Tereza Chlubná, mah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme