Česká Lípa hostila mladé moderátorské talenty

V České Lípě se předvedly moderátorské naděje. Na šestý ročník soutěže Mladý moderátor přijeli soutěžící z celé republiky. Kvůli velkému zájmu chtějí organizátoři od příštího ročníku udělat výběrová kola, aby dostaly šanci všechny děti, které se přihlásí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikrofon | Foto: stock exchange

Na soutěž Mladý moderátor přijeli do České Lípy soutěžící nejen ze severních Čech, ale i z Prahy, Pardubic, Brna nebo Přerova. Soutěž vznikla před šesti lety velmi nenápadně ve školním radiu.

Podle jednoho z organizátorů, Tomáše Policera, ze začátku nikdo nečekal, jaký bude mít za pár let ohlas a kam se až dostane:

„Tak jsme si vymysleli soutěž, že budeme soutěžit mezi sebou. Pak jsme si řekli, že k tomu pozveme ostatní školy v České Lípě. Když ne v České Lípě, tak jsme si řekli, že k tomu pozveme celou republiku. Je to takový malý zázrak. S malým rozpočtem velká věc.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Na soutěži Mladý moderátor v České Lípě natáčel Tomáš Mařas

Letošní výkony hodnotila porota ve které nechyběl herec a zpěvák David Gránský nebo Slávek Hrzal z Dětské tiskové agentury. Herečka Kristýna Leichtová zasedla mezi porotu i ze zvědavosti:

„Mě to přišlo jako zajímavý nápad a byla jsem taky trochu zvědavá, tak proto jsem se rozhodla.“

Soutěžilo se ve třech disciplínách. Zpravodajství, rozhovor a komentář k televizní reportáži. Trému měli všichni soutěžící. Stejně jako šestnáctiletá Iva Černá z Brna:

„Musím přiznat, že trémistka poměrně jsem. Já se snažím na to psychicky připravit a představit si, jak to zhruba proběhne. Snažit se být sebevědomá.“

Nervozita zapracovala. Ivu Černou nakonec tréma zradila hned v prvním kole.

„Já jsem možná podcenila trému, která nastoupila přesně v ten moment, kdy jsem nastoupila na jeviště. Doma jsem to měla připravené velmi dobře, ale doma je mi to houby platné.“

Na poslední chvíli

Soutěžící měli na přípravu svojí prezentace několik týdnů. Čtrnáctiletý Tomáš Brož z Jilemnice se připravoval na poslední chvíli.

„Spíš jsem dal přednost ostatním aktivitám a tady to jsem držel v pozadí a říkal jsem si, že mám pořád dost času. Pak se ten čas najednou sesunul a měl jsem na to jenom dva dny. Pak jsem to doháněl,ů říká Tomáš.

Soutěžily děti všech věkových kategorií. Od nejmenších z prvních tříd až po čtvrté ročníky středních škol.

Na prvním místě se v kategorii středních škol umístil Vojtěch Kunát: „Tak jak říkají Angličané, jsem doslova ´on cloud nine´ neboli v sedmém nebi, protože jsem to opravdu nečekal. Je to pro mě ohromná pocta a velmi si toho vážím.“

V nejmladší kategorii zvítězil prvňáček z České Lípy Kryštof Říčař, který si zvolil na svůj věk nevšední téma – železnice:

„Mě to hodně zaujalo, protože železnici mám hrozně rád a lokomotivy taky.“

Letošního ročníku se zúčastnilo padesát soutěžících, což je pro soutěž maximum.

Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme