Česká skalice otevře obchvat města

V České Skalici se dnes otevře kompletně dokončený obchvat města. Tato klíčová dopravní stavba uleví tisícům lidí, kteří kvůli husté tranzitní dopravě v minulosti mnohokrát protestovali. Silnice odvede z pětitisícového města tranzitní dopravu tisíců aut a kamionů, které jím projížděli na trase mezi Hradcem Králové, Náchodem a polskou hranicí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hustá doprava | Foto: pardubice.bloguje.cz

Stavba přes šest kilometrů dlouhého obchvatu trvala téměř sedm let. Přitom už od roku 2006 byla většina obchvatu hotová, ale plnému dokončení bránil problém s výkupem soukromého pozemku pro posledních asi 400 metrů silnice. Auta tak jezdila jen po části obchvatu a musela se vracet zpět do centra. Spor o pozemek se podařilo vyřešit až letos v dubnu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Martina Pařízka o novém obchvatu České Skalice

Stavba obchvatu vyšla na 700 milionů korun bez DPH, a jde tak o jednu z největších silničních staveb v regionu za poslední léta. Na nový obchvat se zaměří i policisté, kteří zde budou provádět častější kontroly.

Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme