České Budějovice lákají na Jihočeský kompas. Veletrh nabídne tipy na zajímavé výlety

Čokoládová dílna, pojízdná lanovka i pravé bavorské pivo. To je jen malá ochutnávka z toho, co vás čeká, pokud navštívíte Jihočeský kompas. Veletrh cestovního ruchu začíná v Českých Budějovicích právě dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turistický veletrh Jihočeský kompas | Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu

Na veletrh cestovního ruchu se přihlásilo na sto deset vystavovatelů, a tak na návštěvníky čekají tipy na výlety do nejrůznějších koutů jižních Čech, příhraničí Rakouska i Bavorska. Podle jednoho z hlavních organizátorů z DK Metropol Jaromíra Schela jde o to lidem ukázat, že se dá v jižních Čechách strávit zajímavá dovolená za málo peněz.

Na veletrhu se podle organizátorů bude letos opravdu na co dívat. Nad hlavami návštěvníků bude jezdit lanovka, přijede Kyklop z písecké Sladovny a lidé budou mít také co ochutnávat. Například Jaromír Schel se těší na pravé bavorské pivo nebo čokoládu z Tábora.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s jedním z hlavních organizátorů z DK Metropol Jaromírem Schelem vedle redaktorka Romana Kostohryzová

„Bude tam třeba expozice Čokomuzea z Tábora. To bude voňavá expozice a bude tam také ateliér, kde si děti nebo dospělí mohou zkusit něco z marcipánu. A hned vedle bude Sladovna Písek s malinkým ateliérem, kde si děti mohou zkoušet, jak je to s tím talentem,“ uvádí pár příkladů Schel.

Na veletrhu je i veletržní studio, kde vystoupí zajímaví hosté. Třeba Dan Přibáň, který projel trabantem celou Afriku, nebo Ivo Šmoldas, který povypráví některé historky z historii.

Veletrh bude pokračovat ještě zítra, a to od 9 do 17 hodin, v prostorách českobudějovického Metropolu.

Romana Kostohryzová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme