České Budějovice se už potřetí snaží najít hlavního architekta

V Českých Budějovicích už potřetí hledají hlavního městského architekta. Tento týden vypisuje českobudějovická radnice výběrové řízení. Úkolem architekta bude dbát na rozvoj města, zastupovat radnici v územním řízení a vyjadřovat se k hlavním investičním záměrům v krajské metropoli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České Budějovice (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Útvar hlavního architekta vznikl už před dvěma lety, radnice ale nikoho nevybrala. Další pokus nastal v únoru 2012, tehdy se přihlásil pouze jeden zájemce, radnice ale pozici neobsadila. Přestože slovo hlavního architekta nebude rozhodující, mělo by mít váhu.

„Bude to osobnost, která bude schopná jednat s investory a s architekty a bude u nich mít tu váhu, aby v tomto městě případně nevznikala architektonická zvěrstva,“ říká náměstkyně primátora Jana Popelová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O třetím pokusu nalézt hlavního architekta pro České Budějovice referoval Martin Pokorný

Pokud radní vyberou vítěze, mohli bychom znát jeho jméno v říjnu. Pro potřeby města by pak měl být k dispozici minimálně jednou za 14 dní na dva dny.

V případě nutnosti by navštěvoval jednání rady či zastupitelstva, jednal s investory a podobně. Ale pomyslné právo veta mít nebude.

„Samozřejmě podle závažnosti problému to buď bude řešit tento externista, nebo to po dohodě s ním může dělat někdo ze zaměstnanců. V tuhle chvíli tam máme jediného architekta, který se k tomu vyjadřuje,“ uvádí Popelová.

Nakonec tedy bude záležet především na tom, nakolik budou právě politici hlavnímu městskému architektovi naslouchat.

Martin Pokorný, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme