České dráhy dostaly pokutu 3 miliony za pozdní dodání vlaků Stadler

České dráhy musí zaplatit Libereckému kraji pokutu téměř 3 miliony korun za to, že nenasadily včas švýcarské vlaky Stadler Regio-Shuttle RS1. Ze 16 souprav pro jizerskohorskou železnici stále chybí dva vlaky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový vlak Stadler Regio Shuttle RS1 je určen pro Jizerskohorskou železnici | Zdroj: ČTK

Podle smlouvy mělo už od poloviny prosince na trasách ve Frýdlantském výběžku, z Liberce na Jablonec, Tanvald a Harrachov a ze Smržovky do Josefova Dolu jezdit 16 vlaků Stadler.

Zbývající dvě soupravy, které jsou stále v Německu, by České dráhy měly nasadit do konce února. Jedna z dodaných souprav už je navíc v servisu.

Podle náměstka pro dopravu hejtmana Libereckého kraje Martina Seppa z ČSSD nedošlo ze strany Českých drah jen ke zpoždění dodávky vlakových souprav, ale i k nedodržení jízdních řádů na některých tratích.

Na přelomu roku docházelo ke zpoždění a cestující pak nestíhali navazující spoje. Denně se vlaky zpožďovaly například na trase Černousy – Frýdlant – Liberec.

„Problém Českých drah a Libereckého kraje je dlouhodobý. Nejedná se jen o nenasazení nových vozidel, ale jde i o zpožďování osobní přepravy a samozřejmě nám to dělá problémy v rámci celého IDOLu (Integrovaný dopravní systém Libereckého kraje, pozn. red.), protože se nám jízdní řád rozpadá,“ říká náměstek pro dopravu Martin Sepp.

České dráhy se zřejmě musí připravit i na další pokutu. Po dodání výkazů za leden Liberecký kraj pravděpodobně vyčíslí další sankce.

Eva Malá, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme