České dráhy mění jízdní řády, úpravy jsou minimální

Jízdní řády vlaků budou ode dneška v některých oblastech jiné, ale úprava přinese v regionální i dálkové dopravě jen drobné změny. Ve vybraných krajích se díky tomu rozsah vlakové dopravy nepatrně zvýší, například v Plzeňském, Jihočeském nebo Pardubickém kraji. Nejradikálnější změnou je omezení rychlíku z Pardubic do polské Wrocławi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak je opožděn z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek na trati - hlásají reproduktory na nádražích po celé ČR. Vlaky nabírají zpoždění. | Foto: Tomáš Adamec

„Polská strana oznámila Českým drahám, že nemá zájem o vedení rychlíku Orlice na polském území, a proto bude rychlík ukončen ve stanici Lichkov. Protože chceme nabídnout spojení přes hranici i cestujícím ze směru Praha, odpolední vlak bude veden z Ústí nad Orlicí o třicet minut později,“ vysvětluje ředitel pardubického krajského centra osobní dopravy Michal Štěpán.

Nově prý osobní vlak jedoucí z Ústí nad Orlicí do Klodzka pojede v 17,45 až po dojezdu rychlíku z Prahy a Pardubic, říká.

Petr Zettner, mz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme