České dráhy spustily první autobusovou linku, lidem zkrátí cestu k vlaku

České dráhy ode dneška provozují svoji první autobusovou linku. Spojí Frýdek-Místek s Hranicemi na Moravě, kde mohou cestující přestoupit třeba na vlak do Prahy. Do prosince chtějí dráhy provoz testovat. Pak se uvidí, jak se osvědčil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový Knín - zastávka na autobusovém nádraží | Foto: Pavel Pavlas

Do Hranic na Moravě sváží nová linka zájemce ze tří měst na severu Moravy, kde je špatné železniční spojení nebo koleje nevedou vůbec.

Pokud by se linka osvědčila, mohla by se rozšířit i na další místa v republice.

„Je to náš pilotní projekt. My si i na základě nějaké poptávky našich cestujících na tomto projektu chceme vyzkoušet, jestli má budoucnost a jestli eventuálně po zkušenosti s touto linkou budeme pokračovat i v jiných částech republiky a i zde nabízet tuto kombinaci autobusové a vlakové dopravy,“ říká Kateřina Šubová z Českých drah.

Pokladní z frýdecko-místeckého nádraží Lenka Síkorová věří, že o ni lidé budou mít zájem, i když zatím se chodí spíše jen informovat.

„Chodí se hodně ptát, protože je to pro ně výhodnější: zkrátí se doba jízdy z Frýdku do Nového Jičína. Takže to využívají nejen na přestup k rychlíkům, ale i na toto cestování. Ale zatím je to v rozběhu, že? Takže až se to více rozjede, budou toho využívat více,“ říká Síkorová.

Autobusovou linku spouští České dráhy tři roky poté, co zveřejnily své plány na vznik autobusové divize.

Andrea Švubová, Iva Havlíčková, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme