České hory čeká maratón jarních prázdnin. Místa ale ještě jsou

Až k mínus 20 stupňům celsia i dnes ráno klesaly teploty na hřebenech nejvyšších českých hor, Krkonoš. Po několika dnech také střediska dostala poprašek nového sněhu. Ideální podmínky hlásí před náporem dovolenkářů z jarních prázdnin i Orlické hory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších přeje zimním sportům | Zdroj: ČTK

Ve střediscích bylo dopoledne kolem mínus patnácti stupňů Celsia. V Krkonoších po několika krásných slunečných dnech dnes vlekaři hlásí oblačno.

Připadlo zhruba do dvou centimetrů nového sněhu. Podmínky pro lyžování tak dál zůstávají vynikající. Mnohde se lyžuje na prašanu a sněhu jsou teď v Krkonoších místy až dva metry. Hlásí to třeba areál na Černé hoře a nebo Horní Mísečky nad Špindlerovým mlýnem.

Pro horská střediska nyní začíná druhá část hlavní sezóny. Přijíždějí sem hlavně rodiny s dětmi. Za sebou už mají hoteliéři odbavení německých prázdnin a v těchto dnech startuje maratón prázdnin tuzemských.

Přehrát

00:00 / 00:00

S informacemi o dovolenkových podmínkách na severních českých horách pravidleně přichází reportér Českého rozhlasu Martin Pařízek

Sehnat místo by však stále ještě neměl být problém. Obsazenost pro příští dny byla v uplynulém týdnu v Peci pod Sněžkou zhruba 80 – 90 procent.

Na lyžování se projevuje i mráz tak, že doba pobytu na sjezdovce se značně zkracuje a kolem poledne jsou restaurace a bufety ve střediscích zaplněny.

V Orlických horách jsou podmínky stejné: teploty kolem mínus třinácti stupňů, sněhu pro sjezdování dostatek a perfektně upravené běžecké stopy.

Martin Pařízek, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme