České hory lákají lyžaře na ideální podmínky

České hory hlásí stále ideální podmínky. V Krkonoších leží na svazích až metr a půl sněhu. I tento víkend byl ve znamení střídání turnusů. Pokračuje totiž marathón jarních prázdnin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skiareál v Horních Mísečkách | Foto: SKIAREÁL Špindlerův Mlýn

Ubytování v Krkonoších ale seženete i o jarních prázdninách bez větších komplikací. "Hotely nejsou přeplněné. Je tu normální návštěvnost a je to bez problémů," potvrzuje Zdeněk Spilka z areálu na Horních Mísečkách.

Krkonoše nyní zaplnili lyžaři hlavně z Jičínska, Rychnovska, ale také Mladoboleslavska nebo Ústecka, kde prázdniny právě začínají.

Velmi dobré podmínky slibuje většina areálů. "Napadl přírodní sníh a technický se s tím smíchal. Lyžování tak je bezvadné. Není to rychlé, ale je to určitě bezpečnější," podotýká Spilka.

Dobře zalyžovat si ale mohou i běžkaři. V Krkonoších jsou pro ně přichystané perfektně upravené stopy jak pro klasiku, tak pro bruslení. Vlekaři i letos připravují běžkařům na hřebenech, ale i v areálech stovky kilometrů stop. Jen v Peci pod Sněžkou vyjíždí rolby na úpravu tratí několikrát týdně.

Marathón jarních prázdnin skončí na českých horách v polovině března.

Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme