České hory se plní turisty. Začíná hlavní lyžařská sezóna

Na horách v Česku začíná hlavní lyžařská sezóna. Jak pro vlekaře, tak majitele hotelů a penzionů začíná jeden z nejvytíženějších týdnů zimní sezóny. Právě na druhý svátek vánoční přijíždí nejvíce turistů, kteří ve střediscích stráví poslední dny letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžaři na 4sedačkové lanovce | Foto: Jan Rosenauer

Podmínky v Krkonoších jsou ideální. Na svazích tam leží až 90 centimetrů sněhu.

Turisté najížděli do středisek v průběhu celého dne. Odpoledne začala doprava houstnout a ve střediscích se začala plnit také parkoviště.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z Krkonoš se přihlásil reportér Martin Pařízek

Například v Jánských lázních hotely a penziony tradičně zaplnili nejvíce domácí lyžaři. „Zároveň přijela klientela z Polska. Malinký nárůst má německá klientela. Ta holandská spíš stagnuje. Menší úbytek,“ říká Marek Šustr z tamějšího informačního centra.

V Jánských lázních hlásí na silvestrovské pobyty téměř 95procentní obsazenost. Plné jsou hlavně nejdražší a naopak nejlevnější hotely a penziony.

Bez problémů lze ještě sehnat ubytování v Peci pod Sněžkou a ve Špindlerově mlýně a dalších střediscích v okolí.

Přípravy vrcholí i na Liberecku

Na Liberecku se už podařilo zasněžit všechny skiareály. Po Tanvaldském Špičáku, Severáku a Bedřichově se rozjely lyžařské vleky i na Javorníku a Ještědu.

Skiareál Obří sud Javorník zahájil druhou lyžařskou sezónu. Novou sedačkovou lanovku a mírný svah si oblíbili především rodiny s dětmi.

Na Ještědu jezdí lanovka na Černý vrch, v provozu je sjezdovka Pod lany i dětský svah Bucharka.

Sníh je po mírné oblevě přes den mokrý. Nejlepší podmínky pro lyžování jsou dopoledne.

Ivana Bernáthová, Matěj Skalický, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme