Česko zasáhly silné bouře, část Karlovarského kraje je bez proudu

Česko v podvečer zasáhly prudké lokální bouřky, které postupovaly z Německa směrem na východ. Na severozápadě Čech za sebou zanechaly vyvrácené stromy, část kraje je bez elektřiny. Čtrnáctiletého chlapce zasáhl blesk, vyvázl zřejmě bez vážnějšího poranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka. UŽ NEPOUŽÍVAT K BOUŘKÁM ZA ZAČÁTKU ČERVENCE 2012 | Zdroj: ČTK

V Karlovarském kraji bouře zasáhla nejsilněji Chebsko a okolí Kraslic. Hasiči během 15 minut zasahovali u 12 událostí. Převážně šlo o vyvrácené stromy, některé z nich zatarasily silnice, další přetrhaly elektrická vedení.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci na Karlovarsku informuje Andrea Strohmaierová

Podle energetiků jde jen o lokální výpadky. Některé domy jsou bez proudu, nesvítí světla v ulicích. Na odstranění poruch energetici stále pracují.

Jeden ze stromů strom strhl v Chebu střechu květinářství, další spadl přímo v areálu chebské nemocnice. Ke zranění lidí naštěstí nedošlo. Přívalový déšť zkomplikoval dopravu i na hlavním tahu z Teplic na Prahu.

U Teplé nedaleko Mariánských Lázní přežil nepřímý zásah bleskem čtrnáctiletý chlapec, který se před bouřkou a deštěm schoval pod strom. Mladík měl velké štěstí, že nedostal přímý zásah.

Zdravotníci ho na místě ošetřili. Byl při vědomí, jen měl omezenou citlivost nohou. Záchranka ho převezla do nemocnice v Karlových Varech na další vyšetření.

I v severních Čechách hasiči vyjížděli k popadaným stromům a zatopeným sklepům. Například v Litvínově čerpali vodu i z prodejny potravin. Nejhorší situace byla na Litoměřicku a na Děčínsku.

Vlaky mají zpoždění

V Dalešicích na Mladoboleslavsku silný vítr strhl elektrické vedení, které spadlo těsně vedle školní budovy. Hasiči intenzivně pracují na jeho odstranění. V oblasti vyjíždějí i k popadaným stromům a také zatopeným sklepům. Spadlý strom zavinil dopravní nehodu čtyř aut při výjezdu z Mladé Boleslavi na Nymburk.

Přehrát

00:00 / 00:00

Arnošt Šír z Českého hydrometeorologického ústavu

Bouře se přehnala také nad Mělnickem. Kvůli popadaným stromům jsou uzavřené některé komunikace, například mezi obcemi Řepínem a Nebužely. Kvůli bouřce zpomalily v oblasti z bezpečnostních důvodů i vlaky, které nabírají nyní zpoždění.

Bouřka postupuje na Moravu a slábne. Podle Arnošta Šíra z Českého hydrometeorologického ústavu se budou bouřky na Moravě a ve Slezsku vyskytovat i v noci, už by ale neměly být tak extrémní jako v Čechách. Zítra přes den už budou přeháňky a bouřky jen ojedinělé, nic mimořádného meteorologové neočekávají.

Igor Maňour, ČRo, Jan Richter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme