Českobudějovická radnice zve na veřejné projednání Strategie rozvoje kultury

O směřování kulturní scény v Českých Budějovicích budou dnes debatovat s lidmi autoři návrhu nové Strategie rozvoje kultury. Podle jejich zjištění ve městě chybí například jednotný komunikační systém, nedostatečná je také spolupráce jednotlivých aktérů v kulturním prostředí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radnice v Českých Budějovicích. | Foto: Jiří Čondl

Nový návrh na zmíněné problémy reaguje, říká náměstkyně primátora Ivana Popelová.

„Jsou tam nějaké návrhy, jak zajistit lepší financování kultury, zejména z vícezdrojového pohledu. Je tam námět na vytvoření společné komunikační platformy, která už vzniká, takzvaný volnočasový portál, který bude zaměřený na akce ve městě,“ upřesňuje náměstkyně.

Veřejné projednání návrhu nové Strategie rozvoje kultury v Českých Budějovicích se koná v 16 hodin v zasedací místnosti zastupitelstva města v budově historické radnice.

Návrh je i na webových stránkách magistrátu. Jeho součástí je i vytvoření tak zvaného kolizního kalendáře. Tím by se mělo zamezit konání větších kulturních akcí ve stejný den.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme