Českobudějovická radniční síň vystavuje obrázky malované pusou

Českobudějovická radniční síň zahajuje další výstavu. Jmenuje se Pusopis aneb Malováno ústy. Autorkou obrazů je teprve 12letá Barbora Sedláčková z Českých Budějovic, která trpí neuropatií a je odkázána na invalidní vozík a pomoc druhých. Dnes odpoledne zahájila už svou třetí výstavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

12letá malířka Barbora Sedláčková | Foto: Tomáš Binter st.

Teprve 12letá malířka Barbora Sedláčková neovládá kvůli své nemoci ruce ani nohy. S přípravou výstavy jí proto pomáhá Alena Binterová ze Zdravotně-sociální fakulty.

Přehrát

00:00 / 00:00

Českobudějovická radniční síň zahajuje další výstavu. Jmenuje se Pusopis aneb Malováno ústy. Z Českých Budějovic reportuje Martin Pokorný

„Maluje, protože má talent a těší ji to,“ říká Binterová. Na výstavě bude k vidění kolem 30 obrázků různých technik, žánrů i témat. Barbora ale podle vlastních slov nejraději maluje zvířata a přírodu.

„Obrázek vzniká tak, že musí sklonit hlavičku, někdy proto říká, že ji bolí za krkem. Ale už si zvykla. Touto cestou může znovu dělat, co ji baví, a tak maluje ostošest,“ připomíná Alena Binterová.

Kočka Barča | Foto: Tomáš Binter st.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme