Českobudějovické žáky musí kvůli azbestu rozvážet do náhradních škol autobusy

Několik stovek dětí ze tří škol v Českých Budějovicích ráno poprvé čekal velký přesun. Kvůli problémům s nadlimitními hodnotami azbestu v jejich domovské škole je autobusy dopravního podniku rozvezly do čtyř jiných škol v Budějovicích, některé musely dokonce až do mezinárodní školy v Hluboké nad Vltavou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českobudějovické žáky vozí do náhradních škol autobusy dopravního podniku | Zdroj: ČTK

U největších českobudějovických škol na sídlišti Máj bylo dnes rušno. Kolem osmé hodiny začal přesun stovek žáků do náhradních prostor.

Zajišťoval ho dopravní podnik města, na vše dohlížela také městská policie. Jak potvrdila jedna z maminek, rodiče měli o přesunu dostatek informací.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cestování českobudějovických žáků do náhradních škol přiblížila reportérka Pavlína Fendeková

„Paní učitelka ze 4.B nás kontaktovala i esemeskami. Z dojíždění mám strach, ale jinak ne,“ řekla.

Cílem jednoho z autobusů byla Základní škola Pohůrecká. Děti i učitelky přišel přivítat ředitel školy Jaroslav Kala, podle kterého nebylo třeba dělat kvůli mimořádné situaci výraznější změny.

„Museli jsme jenom do jedné třídy nastěhovat nábytek. Děti jsou především v družinových třídách, to je celkem šest tříd, a dvě třídy jsou ve třídách, kde se normálně vyučuje. Všechny děti si na sebe zvykají, dokonce někteří žáci z druhého stupně se chtěli jít podívat na nové děti,“ popsal ředitel.

ČTĚTE TAKÉ: Specialisté hledají ve školách v Českých Budějovicích další azbest

A jak se dětem v nových prostorách líbí? „Čekala jsem horší věci. Docela jo, ale je to lepší tam, kde bydlím. Mně se totiž dělá z autobusu hodně špatně,“ svěřila se jedna z žákyň. „Hrozně málo místa,“ přidává další.

Podle učitelky Lenky Liškové jsou všichni rádi, že se náhradní prostory našly, i když se musejí uskromnit a přizpůsobit. „Je tady zmenšená míra pohybu, ale pokud to počasí dovolí, tak budeme chodit buď na vycházky, nebo na zahradu,“ vysvětlila.

Už ve středu by českobudějovičtí radní mohli jednat o výběrovém řízení na firmu na sanaci azbestem zasažených škol, které museli jejich žáci dočasně opustit.

Pavlína Fendeková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme