Českobudějovičtí studenti si popovídají s jedním z Wintonových dětí

Do Českých Budějovic přijede Thomas Graumann. Patří mezi 669 židovských dětí, které zachránil před smrtí v plynových komorách v roce 1939 z Protektorátu Čechy a Morava Nicolas Winton. Thomas Graumann bude besedovat se žáky střední školy v Kněžskodvorské ulici.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Winton Train

Winton Train | Foto: Soňa Jindrová

Integrovaná střední škola Obchodu služeb a podnikání v Českých Budějovicích se věnuje už dlouhodobě mapování osudů lidí ve dvou světových válkách. Studenti mají za sebou úspěšný projekt fotografických impresí ‚Zmizelé a nalézané osudy‘.

„My jsme utvořili společné česko-polské týmy. Výsledkem jejich spolupráce byla jednak multimediální prezentace a fotografické imprese, kterými se snažili zachytit svoje pocity. Dále jsme se věnovali problematice zaniklé židovské obce v Českých Budějovicích,“ říká učitel Antonín Sekyrka.

Tehdejší dominantu města vyhodili nacisté v roce 1942 do povětří. A právě dlouhodobý zájem o osudy lidí za druhé světové války přilákal pracovníky společnosti Adra, kteří přišli s nabídkou besedy s panem Thomasem Graumanem - jedním z tak zvaných Wintonových dětí.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme