Českolipský úřad práce školí pracovníky, kteří budou v terénu pomáhat lidem sehnat práci

Úřad práce v České Lípě současnosti školí takzvané referenty zaměstnanosti, kteří budou jezdit po firmách a mluvit s personalisty, aby zjistili, jaké zaměstnance firma potřebuje. Zároveň budou pomáhat uchazečům o zaměstnání najít práci, připravit je na výběrové řízení, a pokud to okolnosti dovolí, být přímo u výběrového řízení jako morální podpora.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce (ilustrační foto) | Foto: Vladan Dokoupil

„Těch informací je spoustu, takže se člověk cítí zahlcen, ale věřím tomu, že postupně v průběhu praxe se všechno usadí,“ říká Jana Legezová, jedna z budoucích agentek.

Neustále má u sebe poznámkový notes, do kterého si vše zapisuje. Na oddělení trhu práce mají pracovníci na starosti společensky účelná místa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Tomáše Mařase z úřadu práce v České Lípě, který školí nové referenty zaměstnanosti

„Když příjdu na monitoring, na návštěvu za zaměstnavatelem, můžu mu předat informaci, že pokud zaměstná uchazeče, kteří jsou v evidenci úřadu práce, může získat příspěvky,“ vysvětluje referentka zaměstnanosti.

Na stole má Jana Legezová papíry plné instrukcí. Je mezi nimi i osnova jednání při monitorovací návštěvě nebo dokument s vytištěnou mapou.

„To je zpráva z monitorovací návštěvy, kdy kromě jiného zjišťujeme pro uchazeče například, jakým způsobem se mohou k tomu zaměstnavateli dostat,“ vysvětluje Jana Legezová.

Po zvládnutí veškeré administrativy se noví agenti vydají ke konci října mezi zaměstnavatele, aby mohli pomoci nezaměstnaným najít práci.

Tomáš Mařas, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme