Českolipským strážníkům pomáhá nová kamera v Jiráskově ulici

V České Lípě se bude postupně modernizovat a rozšiřovat kamerový systém. Jedna z nových kamer už dohlíží na problémovou část v centru města. Lidé z Jiráskovy ulice si totiž dlouhodobě stěžovali na nepořádek a rušení nočního klidu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamerový systém | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Situace je tady docela závažná, protože je tady hodně nepřizpůsobivých občanů. Výtržnosti tu jsou. Vandalové už nám rozbili výlohu a nikdo nic nezjistil,“ říká paní Helena, která tam provozuje poradenské středisko.

Situaci v Jiráskově ulici má zlepšit nový přírůstek městského kamerového systému. Strážníkům slouží už tři týdny.

„Dohlíží na záležitosti veřejného pořádku. Tato kamera je průkopníkem obnovy celého kamerového systému,“ upozorňuje velitel českolipské městské policie Vladimír Jeník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Českolipským strážníkům pomáhá nová kamera v Jiráskově ulici

Nová kamera nabízí velmi ostrý obraz s veškerými detaily. Na starších kamerách je sice možné vše přiblížit, rozlišení nového přístroje je ale nesrovnatelně lepší.

„Operátor, jakmile by došlo k narušení veřejného pořádku nebo dopravnímu přestupku, o tom může okamžitě informovat operačního strážníka, který tam pošle výjezdovou skupinu,“ popisuje Jeník.

Od té doby, co byla kamera instalována, už navíc došlo k zásahu strážníků. V ulici se sešlo několik skupin lidí a došlo k fyzickému napadání. „Operátor kamerového systému tam okamžitě poslal výjezdovou skupinu,“ vzpomíná.

Detaily i ve tmě

V Jiráskově ulici je nově otočná kamera s vysokým rozlišením. Tento typ by měl časem nahradit i starší kamery ve městě. Stávající kamerový systém je podle Jeníka už zastaralý.

„Firma, která spravuje a reviduje nynější kamerový systém, ho bude celý obnovovat. To znamená úplně nový hardware, software a 24 nových kamerových bodů,“ upřesňuje.

„Městská policie disponuje 23 kamerami, v Jiráskově ulici je 24. Má se dělat nový kamerový bod na městském hřbitově. Další rozšíření bude postupem doby tam, kde to bude ve městě zapotřebí,“ doplňuje.

Díky kamerám s novou technologií prý bude sledování veřejného pořádku ve městě pohodlnější a ani ve tmě nebude problém rozpoznat detaily.

Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme