Český Brod se snaží, aby lidé jezdili do Prahy vlakem

V okolí velké většiny středočeských vlakových nádraží chybí parkovací místa. I to je důvod, proč řada lidí jezdí za prací raději autem než právě vlakem. V Českém Brodě na Kolínsku, odkud lidé běžně jezdí do čtyřicet kilometrů vzdálené Prahy, to chtějí změnit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český Brod

Český Brod

České dráhy dokončily v Českém Brodě rekonstrukci hlavní nádražní budovy a výrazně tak vylepšily podmínky pro cestující.

Je to první krok, jak přimět obyvatele města a blízkých obcí, aby při cestě za prací dali namísto auta přednost právě vlaku.

Českobrodská radnice chce změnit také podobu okolí vlakového nádraží. Chystá projekt na vybudování nového autobusového terminálu i nových parkovacích míst. Těch se totiž před nádražím nedostává, a tak řada lidí raději místo vlakem cestuje autem až do Prahy.

Michal Trnka, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme