Český Honza i princezna Anka míří do Prachatic na divadelní přehlídku Štítek

Trampoty vodníka Šmajdy v provedení dětského divadelního souboru PIKI Volyně zahájilo před týdnem v Prachaticích přehlídku Štítek. Ta se koná po šestnácté jako doplněk přehlídky divadelních představení pro dospělé, již čtyři desetiletí pořádané jako Štít města Prachatic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadelní opona | Foto: Fotobanka stock.xchng

Organizátoři Štítku letos vsadili na jihočeské soubory. „Jsou to všechno jihočeské soubory. Jeden z nich je domácí Rarášek pod vedením paní Bečvářové. Ten patří k favoritům. Vím, že pilně zkouší, poctivě se připravuje,“ říká ředitel Kulturních a informačních služeb v Prachaticích Michal Piloušek.

Divadelní Štítek se letos rozrostl na čtyři představení. „Jeden víkend, ten poslední, jsme museli udělat představení dvě. Budeme hrát v sobotu i v neděli. Myslím si, že to jsou pohádky, které pobaví nejen děti, ale i dospělé. Nejsou úplně prvoplánové. Má to být tak, aby když rodič s dítětem vyrazí, aby se také zasmál. Není to nijak náročné, většinou trvají okolo 45 minut, takže se to dá s dětmi vydržet,“ pokračuje Piloušek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaké pohádky dětem zahrají, zjistil u ředitele Kulturních a informačních služeb v Prachaticích Václav Malina

Dnes odpoledne se v městském divadle publikum setká s klasikou, s Českým Honzou.

„V 15 hodin Hořice na Šumavě, ochotnický spolek Rolnička. Další představení bude v sobotu 23. března, kdy právě Rarášek z Prachatic představí pohádku O princezně Ance,“ říká ředitel.

Organizačně se na přehlídkách Štít a Štítek podílejí členové Šumavského ochotnického spolku. Michal Piloušek ocenil moderátora i kuchařku:

„Nejen Míra Fuks, který uvádí večerní představení Štítku, ale i další herci, kteří uvádějí v různých rolích, ať už víly nebo kašpárka, představení Štítku, ale také naše stálá kuchařka kafe Marta, která sedí vzadu s herci a techniky a pomáhají tomu, aby to mělo tu správnou atmosféru.“

Vyhlášení nejúspěšnějšího představení pro děti, o kterém rozhodou hlasováním sami malí diváci, bude součástí slavnostního večera 28. března.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme