Český Krumlov znovu hledá firmu, která opraví kláštery

Spory o výsledky předchozího výběrového řízení zkomplikovaly opravu klášterů v Českém Krumlově. Neúspěšní účastníci se odvolali a město muselo zakázku vypsat znovu. Investovat chce 180 milionů korun, hotovo by mělo být v červnu 2015.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český Krumlov plánuje opravy klášterů. Hotové mají být v červnu 2015 | Foto: Ministerstvo kultury

Práce už mohly být téměř hotové, celou situaci ale zkomplikovaly spory kolem výsledků předchozího výběrového řízení. Českrumlovští raději nečekali a připravili celou akci znovu. Vše se tak vrátilo téměř na začátek.

Ministerstvo pro místní rozvoj posvětilo zadávací dokumentaci a radnice v Českém Krumlově vyhlásila nové výběrové řízení. Až do 20. února se mohou firmy přihlašovat a zasílat své návrhy. Rozsah prací popisuje místostarosta Českého Krumlova Josef Hermann z KDU-ČSL.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český Krumlov chystá výběrové řízení na opravy klášterů. O tématu natáčel reportér Martin Pokorný

„Na ten menší objem, to znamená revitalizaci kláštera minoritů, je potřeba 60 milionů korun. Na ten větší, klášter klarisek, zbytek – asi 120 milionů korun.“

Podle původních plánů už měly práce na opravě klášterů běžet naplno. Radnice ukončila jedno výběrové řízení už loni. Neúspěšní žadatelé se ale odvolali.

Vše skončilo nekonečnými dohady s Ministerstvem kultury o správnosti či nesprávnosti postupu města.

Nakonec převzalo veškerou agendu Integrovaného operačního programu, z něhož Krumlov čerpá 300 milionů na revitalizaci areálu klášterů, Ministerstvo pro místní rozvoj.

Český Krumlov plánuje opravy klášterů. Hotové mají být v červnu 2015 | Foto: Ministerstvo kultury

I tak je stále šance, že se práce podaří dokončit včas a dotace nepropadne, říká Josef Hermann.

„Pokud skutečně ty věci poběží tak, jak je připravováno, naplánováno, tak bude vybrán dodavatel a stavba poběží, tak by se měli termín, ten náhradní, nový, který nám byl schválen, což je červen 2015, tak by měl být dodržen a dílo zrealizováno.“

Jak pro média před nedávnem situaci komentoval i starosta Dalibor Carda, kláštery dostaly poslední šanci.

Cílem oprav je vytvoření moderních kulturních a vzdělávacích služeb, město chce kláštery odborné i laické veřejnosti ukazovat jako vzorový projekt obnovy a využití takových památek.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme