Český Těšín má problém s falešnými popeláři. Chtějí od lidí peníze

Českým Těšínem obcházejí další podvodníci. Už před několika týdny se u zvonků objevili falešní zástupci vodáren. Nově se někteří vydávají za popeláře a hlavně po starších lidech chtějí poplatky za celoroční vyvážení odpadu nebo příspěvek na večírek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Popeláři jedou, Vyšehrátky 2010 | Foto: Tomáš Vodňanský

„Prezentují se, že jsou z technických služeb s tím, že přejí lidem do dalšího roku hodně štěstí a zdravíčka," popsal preventista českotěšínských strážníků Petr Glaic.

"Říkají, že jim dlouhá léta vyvážejí odpad a na základě toho, že s těmi lidmi mají dobré zkušenosti, si přejí, aby jim přispěli nějakou korunkou třeba na rozlučku.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Na zkušenosti s falešnými popeláři a jak se jim lidé mohou bránit, se v Českém Těšíně ptal Stanislav Janalík

Falešní popeláři obcházejí Český Těšín v montérkách.

„Těch případů poslední dobou přibývá. Hlavně sázejí na to, že chodí ke starším lidem, kteří jsou takzvaně ze staré školy, takže jsou důvěřiví,“ řekl jeden z oslovených obyvatel.

Neznámé lidi v poslední době vídá u svého domu čím dál častěji i paní Miluše.

„Zamykáme branku. Každý, kdo zazvoní, je na chodníku. Lidi, co tu chodí pravidelně, znám od vidění. A určitě bych to poznala. Ale možná že ne, že se pletu a taky bych se nechala nachytat,“ řekla.

„K pánovi vedle chodili každou chvíli a on si nedal říct. Prý přišel o hodně peněz.“

Společnost, která zajišťuje v Českém Těšíně odvoz odpadků, se od falešných popelářů distancovala. Lidem doporučuje, aby s podvodníky nekomunikovali a kontaktovali rovnou policii nebo strážníky.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme